Kursy spawania - PRO EDU

Kursy Spawania

Spawacz – zawód z tradycją oraz przyszłością

 

Spawacze wciąż są jednymi z najlepiej opłacanych specjalistów w związku z czym nie muszą się martwić o swoją przyszłość na rynku pracy.

W czasach postępującej automatyzacji wydawać by się mogło, że prace, takie jak spawanie, coraz częściej wykonywać będą maszyny – jest jednak inaczej. Jest to związane z faktem, że spawanie jest procesem, który wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników – od rodzaju i grubości materiału po warunki środowiska – oraz dostosowywaniu na bieżąco ustawień spawarki.

Dodatkowo nie ma jednego rodzaju spawania, istnieje wiele metod, które różnią się od siebie stosowaną technologią i wykorzystywane są w różnych warunkach.

Spawacz to również zawód dla ludzi z zacięciem artystycznym. To przede wszystkim praca manualna, która wymaga wielu godzin praktycznego treningu. Dopiero po takim czasie można uzyskać poziom wprawy, umożliwiający tworzenie pięknych spawów.

Dlaczego warto przejść kurs spawania

Atrakcyjne wynagrodzenie:

wynagrodzenie: na rynku pracy dobrze wyszkolonych spawaczy jest wciąż za mało. Z tego względu pracodawcy oferują certyfikowanym fachowcom niezwykle korzystne warunki zatrudnienia by przyciągnąć ich do swojej firmy.

Gwarancja zatrudnienia:

Dynamiczny rozwój przemysłu sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych spawaczy jest ogromne. Po kursie znajdziesz zatrudnienie w niemal dowolnej branży związanej z produkcją.

Awans zawodowy:

Istnieją różne metody spawania i nie każdy pracownik jest w stanie wszystkie opanować. Inwestując w szkolenie spawalnicze, podnosisz kwalifikacje i otwierasz drogę do rozwoju swojej kariery zawodowej.

Ciekawa praca:

Spawalnictwo to nie tylko rzemiosło, ale również sztuka, dzięki czemu codzienna praca staje się ekscytującym wyzwaniem.

Dlaczego my ?

  • Jako ośrodek szkoleniowy ściśle współpracujący oraz akredytowany przez SGS – światowego lidera w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji gwarantujemy swoim kursantom najwyższą jakość usług.
  • Wykwalifikowana kadra dydaktyczna – wykształceni wykładowcy zagadnień teoretycznych oraz doświadczeni trenerzy praktyki zadbają o to, byś przyswoił wiedzę i umiejętności niezbędne do bezpiecznego i profesjonalnego wykonywania pracy na stanowisku spawacza.
  • Zapewniamy własną bazę do realizacji szkolenia – sale wykładowe oraz specjalistyczny warsztat – akredytowaną przez SGS spawalnię do zajęć praktycznych. Nie polegamy na

    zasobach podmiotów trzecich, co pozwala nam na elastyczność oraz dopasowanie procesu szkolenia do potrzeb naszych klientów.

  • Kompleksowa obsługa – pracownicy naszej firmy zajmą się formalnościami związanymi z zapisem na szkolenie, zgłoszeniem i organizacją egzaminu, wyrobieniem oraz wydaniem uprawnień tak by nasi kursanci mogli zająć się tym, co dla nich najważniejsze – szlifowaniem swoich umiejętności i utrwalaniem wiedzy zdobytej podczas szkolenia.

Jaką metodę wybrać?

Nie potrafisz podjąć decyzji? Nie przejmuj się! Na pierwszym spotkaniu trener objaśni różnicę między metodami oraz zrobi wywiad, który pomoże dopasować rodzaj szkolenia do Twoich potrzeb w sposób, który pozwoli Ci w maksymalny sposób podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Spawanie metodą MAG 135

Spawanie metodą MAG 135 to technika, w której do spawania metalu używa się łuku gazowo-metalowego. Numer 135 określa rodzaj gazu osłonowego i rodzaj drutu elektrodowego stosowanego w procesie.

spawanie metodą MIG 131

Spawanie metodą MIG 131

Sprawianie w osłonie gazów obojętnych elektrodą topliwą – metoda MIG 131

Spawanie metodą TIG 141

Spawanie metodą TIG 141 to proces, w którym stosuje się łuk elektryczny między elektrodą wolframową a spawanym metalem. Numer 141 oznacza rodzaj elektrody i gazów osłonowych używanych w tej technice.

Spawanie metodą MMA 111

Metoda MMA 111, czyli Manual Metal Arc Welding, to technika spawania łukiem elektrycznym z użyciem elektrody metalowej. Elektroda, oznaczana jako 111, jest pokryta osłoną gazową, tworząc stabilny łuk.

Spawanie gazowe 311

Spawanie gazowe 311 to metoda, gdzie do spawania wykorzystuje się płomień palnika gazowego i odpowiednią elektrodę. Numer 311 odnosi się do rodzaju elektrody stosowanej w tym procesie.

Pytania i odpowiedzi

Czy wystawiona książeczka upoważnia do wykonywania zawodu?

Nie. Książeczka nie jest równoznaczna z certyfikatem. Jest pisemnym potwierdzeniem odbycia kursu i dokumentacją przebiegu pracy. Nawet jeśli wpisane są do niej uprawnienia, to są ważne jedynie ze świadectwem z egzaminu oraz regularnymi wpisami na certyfikacie, dokumentującymi pracę w danej metodzie spawania.

Jak wygląda certyfikacja?

Certyfikaty spawalnicze otrzymuje się na podstawie poświadczenia zdanego egzaminu kwalifikacyjnego (świadectwa egzaminu wystawionego w zgodności z normą PN-EN ISO 9606) i zależą od rodzaju wybranej metody.

Jak wygląda egzamin spawacza?

Egzamin odbywa się w jednym dniu. Składa się z części teoretycznej (w formie testu z wiedzy teoretycznej) oraz praktycznej. W części praktycznej należy wykonać złącze egzaminacyjne w określonej metodzie, które poddane zostanie odpowiednim badaniom.

Jak długo przysługują uprawnienia do wykonywania zawodu?

Uprawnienia zdobyte po egzaminie kwalifikacyjnym nie są bezterminowe. W przypadku uprawnień do pracy ze stalą, należy je odnowić po trzech latach. Uprawnienia na pracę z aluminium, miedzią, niklem czy tytanem są ważne tylko dwa lata.

Na wszelkie zapytania dotyczące organizowanych przez nas kursów spawania, obowiązujących cen, dostępnych udogodnień oraz uzyskiwanych uprawnień odpowiedzi udzielamy pod numerem telefonu 503 955 992